בר עליוןדלג על בר עליון

נפתח מרכז למשפחה

31/03/2019
נפתח מרכז למשפחה (הגדל)

המרכז למשפחה פתח את פעילותו בעיר נשר. במרכז ייהנו המשפחות מסיוע במיצוי זכויות והנגשת מידע, קבוצות תמיכה וסדנאות, מנהיגות הורים פעילים, ופעילויות פנאי והפגה. המרכז פועל ברחוב הורדים 7, במבנה ששופץ, צויד והונגש לטובת תושבים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם.

המרכז, הפועל בגישה קהילתית, נותן מענה למשפחות של ילדים ונוער עד גיל 25 עם צרכים מיוחדים, בדגש על שירות למשפחה, מתוך תפיסה שמשפחה בריאה ובעלת חוסן החיה באיכות חיים בקהילה, מאפשרת התפתחות מיטבית לילד עם הצרכים המיוחדים.
הפעילות שנותן המרכז מקיפה תחומים שונים כגון קבוצות תמיכה וסדנאות, להורים, אחים, סבים וסבתות, פעילות להסברה ולשינוי עמדות כלפי אוכלוסיות עם מוגבלויות, הנגשת מידע ומיצוי זכויות למשפחות, התנדבות, פעילות העשרה, פנאי והפגה לבני המשפחה ומנהיגות הורים ופעילי קהילה.
תכנית חודש אפריל במרכז למשפחה נחשפת בימים אלו, והיא כוללת: ערב חווייתי לאימהות שיתקיים כבר ביום רביעי הבא 3/4/19, אירוע פסח למשפחות בחי-פארק בקרית מוצקין, והרצאה בנושא  זכויות ילדים עם מוגבלויות, עם נציגי ביטוח לאומי ב-30/4/19.

פעילויות אלו ניתנות ללא תשלום למשפחות תושבות נשר להן ילד או ילדה עם צרכים מיוחדים, מוגבלות שכלית התפתחותית, מוגבלות פיסית, או חושית ואוטיזם.
השירות הוא שירות של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, וניתן באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר.
את המרכז מנהלת נעמי מנדלבאום, עובדת סוציאלית קהילתית ויועצת ארגונית. בשנים האחרונות עבדה מנדלבאום במחלקה לשירותים חברתיים וברשות למאבק באלימות בסמים והאלכוהול (עיר ללא אלימות) כעובדת סוציאלית קהילתית.
מנדלבאום: "המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר רואה חשיבות רבה בהקמת שירותים בקהילה לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. המרכז למשפחה מספק תחת קורת גג אחת רצף ומגוון של תוכניות להורים, לאחים, ואפילו לסבים ולסבתות, זאת תוך כדי שיתופם בתהליך קבלת ההחלטות, ניהול השירות, וחיבורם ושילובם לקהילה הסובבת אותם. אני אסירת תודה על ההזדמנות שניתנה לי ועל השליחות לתת שירות למשפחות המיוחדות".
מנהל המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, אופיר אבוחצירה, הוסיף כי "לצד 'המרכז למשפחה' פועלות תכניות נוספות לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות בעיר נשר: מועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים, קהילה תומכת לנכים ובקרוב יוקם מועדון חברתי לנכים בוגרים".
המשנה ראש העיר, והממונה על תיק הרווחה בעירייה, אדוה קאופמן: "עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לתחום הסיוע לתושבים עם צרכים מיוחדים, הן מבוגרים והן ילדים, אם בקידום נושא הנגישות לנכים ברחבי העיר ואם בתחום הסיוע האישי באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים. זהו הוא אחד הנושאים הנמצאים בראש סדרי העדיפויות שלנו. אני מאמינה שהמרכז למשפחה ייתן מענה להורים ולילדים המתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ובכך נוכל להקל ולשפר את איכות חייהם. אני מזמינה את ההורים וילדיהם לקחת חלק במגוון הפעילויות והשירותים אשר 'מרכז למשפחה' מציע לתושבים".

 

 

צרו קשר:

מנהלת "המרכז למשפחה" – נעמי מנדלבאום

דוא"ל: naomi.m@nesher.muni.il

טלפון: 04-8299231

פקס:  04-8299252

כתובת: הוורדים 7, נשר