בר עליוןדלג על בר עליון

הסיירת של נשר יוצאת לדרך

תכנית "עיר ללא אלימות" בשיתוף עם המשרד לביטחון פנים, עיריית נשר ורשת המתנסים נשר מקימים בימים אלה: "סיירת הורים". הורים שמבקשים לקחת חלק בפרויקט מוזמנים להצטרף.
הסיירת של נשר יוצאת לדרך (הגדל)

בימים אלו מקימה תוכנית עיר ללא אלימות בנשר "סיירת ההורים". לתוכנית שותפים: עיריית נשר, רשת המתנסים נשר והמשרד לביטחון פנים. ראש העיר נשר, אבי בינמו, ומ"מ ראש העיר, יחיאל אדרי, נתנו השבוע את ברכת הדרך להקמתה של הסיירת.

סיירת הורים היא קבוצת הורים מתנדבים ביישוב, שתפקידה לסייר ברחבי העיר ולהפגין נוכחות במרכזי בילוי של בני הנוער בלילות, במהלך סופי שבוע ובזמן החופשות מבתי הספר. מטרות הסיירת: צמצום האלימות וההתנהגות האנטי חברתית של בני הנוער וחיזוק תחושת הביטחון האישי של התושבים בכלל ושל בני הנוער בפרט, על ידי הגברת מעורבותם של ההורים בתרבות הבילוי והפנאי של ילדיהם.

מנהלת תכנית עיר ללא אלימות בנשר, ענת ביליה-ראובני, מסרה כי ההורים יעברו הכשרות שיסייעו להם ללמוד ולהתמודד בצורה טובה יותר עם תרבות הבילוי של בני הנוער, חיזוק והגברת מעורבותם בחייהם של הילדים וחיזוק תחושת הקהילתיות של התושבים אשר יש לה תרומה מכרעת לתחושת הביטחון האישית של התושבים.

"ההורים עוברים הכשרה לניהול שיח עם בני הנוער, יוצרים קשר עם הנערים ומסבירים להם על הסכנות ההתמכרות לאלכוהול ולסמים. במקביל, נערים בסיכון מאותרים ומופנים לגורמי טיפול", ציינה ביליה-ראובני  והוסיפה: "הסיירת פועלת בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפה ביישוב וכן עם גופים התנדבותיים דומים ובכך מעצימה את כוחם של גורמי המניעה, הפיקוח, האכיפה והביטחון בעיר".

מנהלת תחום מתנדבים ופיתוח קהילה ברשת המתנ"סים נשר, בתשבע זגורי: "בימים אלה אנו נמצאים בתנופת גיוס הורים מתנדבים לסיירת ההורים בנשר. הורים שמבקשים לקחת חלק בפרויקט חשוב זה, לגלות מעורבות בקהילה, לתרום ולהתנדב, מוזמנים לפנות לעירייה".

 

-------------------------------------

להצטרפות לסיירת הורים - מוזמנים ליצור קשר עם: בתשבע זגורי, רכזת המתנדבים

בדוא"ל: batsheva@Nesher.matnasim.co.il או בטלפון: 050-9283280.